Yaman Cerrahi Tıp Merkezi Radyoloji bölümümüzde çeşitli tıbbi cihazlarımız bulunmaktadır. Son teknolojik cihazlarımızla birçok hastalığın teşhisini uzman doktorumuz yapmaktadır. Bu bölümde bulunan cihazlarımız aşağıdaki gibidir:

  • Röntgen: X ışınının kullanıldığı bu cihazımızda kemik ve akciğer rahatsızlıkları kolaylıkla teşhis edilmektedir.
  • Ultrason: Ses dalgasıyla çalışan cihazımızla birçok hastalığı teşhis ediyoruz. Kadın hastalıkları, prostat büyümesi, safra kesesi taşı, idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşı gibi rahatsızlıkların tanısında ultrason cihazını kullanıyoruz.
  • Mamografi: Yine X ışınlarının kullanıldığı bu cihaz, 40 yaş üstü kadınların meme hastalıkları tanısında kullanılmaktadır.
  • Bilgisayarlı Tomografi: Özel röntgen ışınları kullanılarak hastanın vücudunun ayrıntılı olarak taranması ve resimlerinin çekilmesi esasına dayanan bir cihazdır. Uzman doktorumuz farklı açılardan çekilen bu görüntüleri inceleyerek teşhis koyar. BT, hastaların kemik kesit, damar ve yumuşak dokularında oluşan hastalıklar hakkında bilgi veren ve erken teşhis açısından önemli bir cihazdır.

Gördüğünüz gibi hastanemizdeki profesyonel doktorumuz ve ekibi ciddi hastalıkların erken teşhisinde önemli rol oynamaktadır. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi Radyoloji bölümümüzdeki uzman doktorumuz ve son teknoloji cihazlarımız sayesinde kaliteli hizmet alarak sağlığınızı korumanızı öneririz.