NEWS This is the latest News !

  Botoks, halk arasında oldukça popüler olan ve pek çok kişinin yaptırmak istediği estetik amaçlı işlemler arasında yer alıyor. Botox her ne kadar cerrahi bir müdahale gerektirmese de bir uzman kontrolünde yapılmalıdır. Çünkü botox sırasında vücudumuza, zehirli etkisi olan bir toksin verilir. Eğer bu toksinin dozu hassas bir şekilde ayarlanmazsa yüzde mimik kaybı, hissizlik ve hatta felç gibi önemli sorunlar ortaya çıkar. Günümüzde herhangi bir uzmanlık belgesi olmayan bazı merkezler botox işlemi yapmaktadır. Kişiler yeterli yetkinliğe sahip olmayan ve belge taşımayan bazı merkezlerden uzak durmalı ve sağlığını asla riske atmamalıdır. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi profesyonel doktoru size en doğru ve sağlıklı botoks işlemini yapar.

  Botox İşleminin Avantajları Nelerdir?

  • Botox işlemi genellikle yüzümüzde ortaya çıkan kırışıklıkları gidermek için yapılır. Ayrıca bu işlem yüzümüzün yaşlı görünümünü ortadan kaldırmak için kullanılır. • Bu kullanım ile yüzdeki kırışıklıklar kaybolur. Ayrıca kişiler daha genç bir yüz hattına sahip olur. • Doğru yerde ve doğru dozda uygulanan botox işlemi ile kişiler etkili bir şekilde duygularını ifade eder. Üstelik kırışıklıklarından kolayca kurtulur. • Bunun dışında botox’un kullanıldığı birkaç alan daha bulunuyor. Özellikle gün içerisinde aşırı terleme sorunu olan kişiler, ter bezlerine enjekte edilen botoks maddesi ile bu sorununu azaltır. • Aynı zamanda yüzdeki bazı bölgelerde meydana gelen anatomik değişiklikler de gün içerisinde normal dışı bir yüz ifadesine sahip olunmasına sebep olur. • Örneğin kaşlar arasında meydana gelen bazı durumlar çatık kaş ifadesine neden olur. Bunun yanında yüz kaslarında meydana gelen değişiklikler şaşkın bir ifadeye sebep olur. İşte Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde botox uygulaması ile bu tür durumların da önüne geçmek mümkündür.

  Botoks Nedir? Nasıl Yapılır?

  Botox, clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen botulinum toksin maddesinin vücudun belirli bölümlerine enjekte edilmesi yoluyla yapılır. Normalde bu toksin, oldukça zehirlidir. Ayrıca aşırı dozlarda insanı çok kısa bir süre içerisinde öldürebilir. Bu yüzden bu bakterinin enfeksiyonları oldukça risklidir ve büyük tehlikeler taşır. Fakat laboratuvar koşullarında elde edilen ve yeterince seyreltilen botoks toksini, belirli oranda vücudumuza yarar sağlayabilir. Örneğin yüzümüzdeki bazı sinir uçlarına enjekte edilen botox sayesinde, yıllar içerisinde meydana gelmiş kırışık görünümlerden kurtulabiliriz. Yıllar içerisinde sürekli olarak yaptığımız mimikler; alın, göz kenarları ve dudak çevresinde kırışıklıklar meydana getirir. Bu bölgeye enjekte edilen botulinum toksin sayesinde uzmanlar kasların düzenli hareketlerini bozar. Böylece kırışıklık oluşturacak minimal hareketleri engellerler

  Botox İşlemi Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Tıbbı bazı sorunlarda kullanımı: İlk zamanlar botox sadece şaşılık tedavisi ve blefarospazm gibi problemlerde kullanılıyordu. Ayrıca bu rahatsızlıkların tedavisinde halen kullanılmaya devam edilmektedir. Doktorlar yüz felci, kas spazmları, tek taraflı yüz spazmları, migren gibi rahatsızlıkların tedavisinde botox işlemini kullanmaktadır. Bunlara ek olarak diş sıkmaları ve gıcırdatmaları ve çene kasılması problemlerinde kasları gevşetmek için uygulanır.• Kozmetik alanında kullanımı: Botox işleminin bu kadar popüler olmasının nedeni yüzdeki kırışıklıkları gidermesidir.

  Botoks Zararlı Bir İşlem midir?

  Yaman Cerrahi Tıp Merkezinin profesyonel ve uzman doktorları tarafından yapılan botoks işleminin vücuda herhangi bir zararı yoktur. Fakat botox’un aşırı doz kullanımı ve yanlış bölgelere enjeksiyonu oldukça tehlikeli sonuçlar doğurur. Örneğin çiğneme kaslarımızı, yüzdeki bazı önemli mimik kaslarımızı, dudak kaslarımızı ve göz kaslarımızı etkileyecek bazı tehlikeli uygulamalar meydana gelir. Bu durumlarda hastalar büyük risk ve tehlike altındadır. Fakat uzman merkezlerde yapılan botox uygulamaları oldukça güvenli ve denetimli gerçekleştirildiği için herhangi bir komplikasyon meydana gelme olasılığı çok düşüktür. Sizler de botoks işleminde herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, Yaman Cerrahi Tıp Merkezini tercih edin. Böylece işlemlerinizi güvenlikli bir ortamda yaptırın.

  Vücudun Nerelerine Botox Uygulanır?

  Botox, kırışıklıkla karşılaşılan her yere uygulanır. Fakat mimik kaslarımız yüzümüzde bulunduğu için kırışıklıklar genelde yüzümüzün belirli bölgelerinde gerçekleşir. Özellikle; • Kaş arası, • Alın bölgesine, • Göz çevresi kapsamında kaz ayaklarının oluştuğu göz kenarlarına, • Dudak çevrelerine, • Ve kaş bitimlerine botox yaptırmak mümkündür. Bunun dışında koltuk altı gibi çok terleyen bölgelere de botox işlemi yapılarak olumsuz durumlar düzeltilir. Ayrıca migren tedavisi için özel merkezlerde başın belirli bölümlerine botoks enjeksiyonu yapılır. Böylece kişinin migren atakları önemli ölçüde kısıtlanır.

  Botoks Yılan Zehri Midir?

  Özel bir bakteriden üretilen protein temelli botoks bilinenin aksine yılan zehri değildir. Yüzünüzü gençleştirmek için bu yöntemi etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat olası komplikasyonlardan kaçınmanız gerekir. Memnun olacağınız sonucu almak için yüz anatomisini iyi bilen profesyonel bir doktora gitmeniz şarttır. Bu doğal proteinli ilaç kapsamında binlerce onaylı çalışma yapılmıştır. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı kapsamında botox ilacıyla alakalı çalışmalar yapılmıştır. Ayrıca uzun zamandır kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca dünyada milyonlarca insan bu işlemi güvenle seçmektedir. Botox işlemini yaptırdıktan ortalama 3 aya kadar güçlü kaslarınız hareket etmeye başlar. Zayıf kaslarınıza 4 ay sonra hareket geri dönmeye başlar. Tamamen ilacın etkisi 6 ay sonra yok olur. Bu işlemi 4 ile 6 ay arasında tekrarlayabilirsiniz.

  Botoksun Etkisi

  Botox işleminin hamilelik ve emzirme döneminde yapılmasının zararlı bir etkisinin olup olmadığı henüz kesin olarak bilinememektedir. Bu sebeple gebelik ve emzirme döneminde botoks yaptırmamanızı öneriyoruz. Buna ek olarak kas veya sinir sistemine ait hastalığınız varsa bu işlem uygulanmamalıdır.Peki, bakım kremleri botox uygulaması gibi kırışıklıkların giderilmesinde etkili midir? Öncelikle botox, uzman doktorun kaslarınız içerisine enjeksiyon yapmasıyla gerçekleşir. Fakat kremler cildinizin yüzeyine etki eder. Bu nedenle gösterdikleri etki farklı olacaktır. Botox dinamik kırışıklıklarınızı yok eder. Kremler ise ciltteki ince çizgilerinize etki eder. Ayrıca kremler cildinizi nemlendirir, besler ve kollajen oluşumunu hızlandırır. Botox ise kırışıklığa sebep olan kasları gevşetmektedir. Ayrıca belli bir süre cildinizin kırışmasını önlemektedir.

  Yaman Cerrahi Tıp Merkezinde Botoks İşlemi

  Doktorlar botox işlemiyle yüzünüzdeki ifadeyi etkisiz hale getirmeyi amaçlamaz. Bunun yerine mimiklerinizi yumuşatarak yüzünüze doğal estetik bir görünüm kazandırırlar. Fakat bu işlemi yaptırıp şaşkın ve ifadesiz görüntüler elde edenler var. Bu kişiler botox işlemini yanlış ellerde uzman olmayan merkezlerde yaptırmaktadır. Sonuç olarak bu işlem uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Doğru ellerde profesyonel bir doktorun yapacağı işlem kaliteli ve sağlıklı olacaktır. Sizde botoks uygulaması için Yaman Cerrahi Tıp Merkezini tercih edebilirsiniz.

  Hizmetlerimiz

  Yüzgerme
  Yüz Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

  Kişilerin yaşlılık karşıtı işlemler arasında en sık tercih ettiği yüz germe işlemleri çok popülerdir. Dış dünya ile iletişim kurarken yüzümüz önemli bir araçtır.

  Dolgu1
  Dolgu Estetiği Nedir?

  Dolgu estetiği yaptırırken dolgu enjektörünün ambalajından yeni çıkarıldığını görmenizde önemli fayda vardır.

  Botoks1
  Botoks Nedir?

  Laboratuvar koşullarında elde edilen ve yeterince seyreltilen botoks toksini, belirli oranda vücudumuza yarar sağlayabilir.

  Saltuk
  Dr. Saltuk KENDİR