NEWS This is the latest News !

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hastanemizdeki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Pediatri) bölümü doğumdan ergenliğe kadar olan süreçte çocukların sağlıklarının takip ve tedavisiyle ilgilenmektedir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki pediatri doktorlarımız çocukların doğumsal hastalıkları, mental ve fiziksel gelişimlerini takip etmektedirler.

Başka bir deyişle doktorlarımız çocukların rutin muayenelerini yaparken kilo, boy, beslenme gibi gelişim için önemli faktörleri kontrol ederler. Ayrıca çocukların ifade ve anlama gelişimlerini, nörolojik ve psikolojik yönlerini takip etmektedirler.

Alanında uzman doktorlarımız henüz iletişim becerisi olmayan bebeklerin hastalıklarının tanısını kolaylıkla koymaktadır. Ardından doktorlarımız bebeklerin tedavilerini takip ederek iyileşmelerini sağlamaktadırlar. Hastanemizin aşı hizmeti de bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki doktorlarımız çocukluk dönemindeki hastalarını muayene ederken onların psikolojilerini göz önünde bulundururlar.

Doktorlarımız anne sütüyle beslenmenin bebeklerin gelişimindeki önemine sürekli vurgu yapmaktadır. Bu konuda annelere tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümümüz, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerilerini rehber alarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hizmetlerimiz

Çocuklarda Enfeksiyon

Bu yüzden her ne kadar basit gibi görünse de çocuklarda enfeksiyon durumlarında iyi bir bakım aldıklarından ve uygun tedaviyi gördüklerinden emin olmalısınız.

cocukaşı
Çocukluk Çağı Aşıları

Çocukluk çağı aşıları, bazı bakteri ve virüslerin oldukça zayıflatılmış şekliyle veya ölü bir biçimde serum sıvısına yerleştirilmektedir.

cocuk2a
Çocuklarda Alerji​

Çocukluk döneminde bağışıklık sisteminin aşırı reaksiyonları bazı çocuklarda alerji vakasına neden olur.

cocuk1
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Pediatri) bölümü doğumdan ergenliğe kadar olan süreçte çocukların sağlıklarının takip ve tedavisiyle ilgilenmektedir.

cocuk
Uz. Dr. Turan SARIKAYA
Başhekim
cocuk2
Uz. Dr. Nejat ÖNAL