NEWS This is the latest News !

  Labioplasti, anatomik olarak labium bölgelerine uygulanan her türlü estetik işleme verilen addır. Ayrıca labioplasti nedir sorusuna cevap vermeden önce labium bölgelerine halk arasında dudak denildiğini belirtelim. Bu vajinal dudaklar, labium majör ve labium minör olarak ikiye ayrılıyor. Labium majör dış katmanda bulunan ve dışarıdan görünen dudaklardır. Bu dış dudak, yağ ve bağ dokusu ile kaplı anatomik bir yapıdır. Labium minör ise labium majörler tarafından örtülmüştür. Ayrıca vajinal iç dudaklar üzerinde yağ ve folikül dokusu bulunmaz. Kimi kişilerde labium minörler anatomik olarak büyük olmaktadır. Ve labium majörlerin altından görünür hale gelmektedir. İşte labioplasti de en çok labium minörlerin küçültülmesi işlemini merkeze alır. Labioplasti nedir konusu kapsamında diğer estetik müdahalelerin bazıları aşağıdaki gibidir: • Labium majörlerin yağ dokusu ile büyütülmesi • Labiumların çeşitli işlemlerle beyazlatılması • Klitoris bölgesindeki derilerin alınması

  Genital Estetik Ameliyatlarının Yaygınlaşması

  Labioplasti son yıllarda oldukça yaygınlaşmaya başlayan estetik işlemlerin başında geliyor. Önceleri bu işlemi sadece ünlü kişiler yaptırıyordu. Halk arasındaki cinsel bilincin artması ile labioplasti daha yaygın hale geldi. Tıp dünyasında da sürekli olarak araştırmaların yapıldığı ve gelişmelerin yaşandığı genital estetik bölümü de her geçen gün yeni bir gelişmeye tanık oluyor. Sizler de gönül rahatlığı ile labioplasti yaptırmak için bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurabilirsiniz. Labioplasti nedir sorusuna cevap verirken özgüveninizi kazanmak ve cinsel hayatınızı daha iyi hale getirmek için gerekli bir işlemdir, diyebiliriz. Ayrıca daha estetik bir görünüme kavuşmak için labioplasti operasyonlarını tercih edebilirsiniz.

  Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı, mutlaka bir uzman doktor gözetiminde ve hastane şartları altında yapılmalıdır. Bu ameliyat sırasında labium minör denilen bölgedeki fazlalık dokusu kesilerek alınmaktadır. Ve hastanın daha estetik bir görünüme sahip olması amaçlanmaktadır. Ameliyat öncesinde doktor ve hasta birbiri ile iletişim kurararak ve görüşerek ameliyatın hedeflerini ortak bir şekilde belirler. Labioplasti nedir konusu kapsamında bu ameliyatın genelde lokal anestezi altında yapıldığını ifade edelim. Ayrıca doktor, ortalama bir saat süren bir işlem ile labioplasti ameliyatını gerçekleştirir. Ameliyattan sonra ise hastanın toparlanması ve tamamen iyileşmesi yaklaşık olarak 1 ila 2 ay sürer. Bu süre boyunca cinsel ilişkiye girerken dikkatli olmak gerekir. Özellikle doktorunuz önermiyorsa kesinlikle cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Aksi takdirde daha tehlikeli durumlara mahal verirsiniz. Labioplasti ameliyatı sırasında belirlenen durumlarda diğer vulva estetiği işlemleri de uygulanmaktadır. Kişinin isteğine bağlı olarak labium majör dolguları, vajina beyazlatma işlemleri ve klitorisle alakalı işlemler de labioplasti ameliyatı sırasında yapılmaktadır. Labioplasti nedir konusunu anlatırken bu işlemlerin yine doktor ve hastanın özel görüşmeleri ile karar verilmesi gereken konular olduğunu belirtelim.

  Labioplasti Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

  YArtık genital estetik operasyonları konuştuğumuz ve kolayca ulaştığımız uygulamalardır. Özellikle labioplasti işlemleri sonrası kısa sürede sosyal hayata ve iş hayatına dönmek mümkündür. Bu nedenle kadınlar labioplasti yaptırmak için daha cesaretlenmektedir. Hastanemizde kullandığımız teknikler ve cihazlar sayesinde genital bölgeye yaptığımız işlemlerden hastalarımız memnun kalmaktadır. Üstelik genital estetik operasyonları hastalarımızın hayatını olumlu yönde etkilemektedir. Labioplasti nedir konusu kapsamında vajinal dudaklara yaptığımız ameliyatların faydalarını aşağıda sıralayalım: • Bu ameliyat sonrası kadınların özgüveni artmaktadır. Kadınlar kendilerini daha iyi hissetmektedir. • Kadınlar cinsel ilişkide zorluk çekmez. Ayrıca ağrı hissetmezler. Sonuçta aldıkları zevk daha fazla olmaktadır. • Son olarak kadınlar tayt, mayo veya spor kıyafetleri giydiklerinde daha estetik bir görünüm kazanmaktadır.

  Labioplasti Kimlere Uygulanır?

  Bir kişinin vajina iç dudakları yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek şekilde sarkmış olabilir. Ayrıca vajinanın iç veya dış dudağına tıbbi bir gereklilik nedeniyle operasyon gerekebilir. Bu durumda vajinal dudak ameliyatları jinekologlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlem uzman doktorun uygun görmesi şartıyla her yaştaki erişkin kadına yapılmaktadır. Ancak bu kadınların ameliyata engel başka bir rahatsızlığı olmamalıdır. Labioplasti nedir konusu kapsamında özgüvenini kazanmak için hiç doğum yapmamış bir kadına bu işlem yapılabilmektedir, diyelim. Ayrıca hamilelikten sonra şekillenmiş sarkmalar için labioplasti ameliyatı uygulanmaktadır. Bu tür ameliyatlar doğum kanalını etkilemez. Hatta sezaryen ya da normal doğum ameliyatlarını etkilememektedir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizde kadın hastalıkları ve doğum uzmanımız labioplasti ameliyatlarında uzmandır. Ameliyat sonrası dikiş izi kalmamaktadır. Ayrıca ameliyat geçirdiğiniz anlaşılmayacaktır. Doktorumuzun fazla dokuyu uzaklaştırdığı bölgede tekrar doku sarkması görülmez. Labioplasti kızlık zarına zarar vermeyen bir işlemdir. Çünkü kızlık zarı vajinanın iç kısmında yer alan bir yapıdır. Yani cinsel yönden aktif olmayan bayanlarda bu ameliyatı yaptırabilmektedir.

  Labioplasti Nedir? Labioplasti Fiyatları Nasıldır?

  Öncelikle labioplasti fiyatları yapılan işlemlerin çokluğuna ve kliniğe göre değişiklik gösterebiliyor, diyebiliriz. Örneğin labioplasti işlemi hem tek taraflı hem de çift taraflı olarak yapılmaktadır. Tüm genital bölge estetiklerinde olduğu gibi bu işlemde de ekstra işlemler olabilmektedir. Üstelik hastanın isteğine göre diğer genital bölge yapılarına da müdahale edilmektedir. Labioplasti fiyatlarını belirlemek için mutlaka doktorunuz ile sıkı bir görüşme yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca muayene sırasında taleplerinizi açıkça ifade etmeniz faydalı olacaktır. Muayene sırasında doktorla birlikte ameliyatla ilgili kararlar almış olmalısınız. Böylece genital estetik fiyatlarını daha net bir şekilde belirlersiniz. Ve işlem öncesinde maddi konulara açıklık getirerek daha rahat bir şekilde ameliyata girersiniz. Bunun yanında seçtiğiniz doktorun da labioplasti ve vulva estetiği ameliyatları için büyük bir önemi bulunmaktadır. Sektörde tecrübe kazanmış, yüksek memnuniyet oranına sahip ve iletişimi güçlü bir doktor seçerek labioplasti işleminizi çok daha rahat bir hale getirebilirsiniz. İstediğiniz sonuçları almayı garantileyerek özgüveninizi yerine getirirsiniz. Labioplasti nedir konusu kapsamında Yaman Cerrahi Tıp Merkezimize gelerek estetik bir görünüme kavuşmanız mümkündür, diyelim.

  Labioplasti Cinsel Yaşamı Etkiler Mi?

  Vajinal dudaklardaki operasyonun genelde estetik amaçlar için yapıldığı düşünülse de bazı durumlarda labiumdaki bozukluklar cinsel yaşamı direkt olarak etkilemektedir. Bu anatomik bölgelerde meydana gelen rahatsızlıklar cinsel ilişki esnasında alınan zevki azaltır. Ayrıca vücudun fizyolojisine etki eder. Bu yüzden labioplasti, direkt olarak cinsel yaşamı olumlu etkiler. Ve cinsel ilişkiyi daha ideal hale getirir. Diğer yandan labioplasti, kişinin kendine güvenini arttırarak daha rahat ve daha konsantre bir cinsel ilişki geçirmesine sebep olmaktadır. Labioplasti nedir sorusunu cevaplarken şunu özellikle belirtelim. İç dudak sarkmaları, kişilerin görüntü sebebiyle güven kaybı yaşamalarına neden olur. Hatta cinsel ilişki sırasında isteksizlik duyarak fiziksel acı çekmelerine kadar uzanabilen olayları tetikler. Vajinal dudaklardaki operasyon ise bu durumu ortadan kaldırarak kişilerin özgüvenini yerine getiriyor ve cinsel yaşamı olumlu yönde etkiliyor.

  Labioplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Tüm cerrahi işlemlerden sonra kanama, doku hasarı ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar görülebilir. Aynı şekilde vajinal dudaklardaki operasyon sonrası bu tür komplikasyonlar olabilmektedir. Bu nedenle bu işlemi uzman doktorda ve steril bir klinikte yaptırmanız çok önemlidir. Operasyon sonrası kanama beklemediğimiz bir durumdur. Ancak dikiş hattından hafif kanama olması normaldir. Ayrıca vulva dediğimiz kısım şiş, hassas ve kızarık olabilmektedir. Uzman doktor soğuk kompres önerecektir. Böylece hasta vulva bölgesindeki ödemi giderir. Labiumlar kanlanma yönünden zengin bir yerdedir. Bu nedenle yaralar hızlıca iyileşir. Labioplasti nedir sorusunu cevaplarken şunu açıklayalım. Uzman doktorun ameliyatta kullandığı dikişler 10 veya 15 gün içinde düşer veya emilir. Operasyon sonrası hastanın ağrısı olacaktır. Bunun için uzman doktor ağrı tedavisi yapar. Ameliyattan birkaç gün sonra çoğu hasta işine dönebilmektedir. Ama bu durum hastadan hastaya farklılık gösterir. Eğer komplikasyon oluşmazsa bölgenin iyileşmesi 30 günü bulacaktır.

  Ameliyattan Sonra 4 Hafta Boyunca Hastanın Yapması Gerekenler

  • Hastanın hijyene çok dikkat etmesi gerekir. • Uzman doktorun tavsiye ettiği şekilde pansuman yapmalıdır. • Pilates, yoga gibi ameliyatlı bölgeyi gerecek egzersizlerden kaçınmak önemlidir. • Ayrıca bisiklete binmek, ata binmek gibi bölgeye baskı yapacak sporlar yapılmamalıdır. • Tuvalet temizliği önden arkaya doğru yapılmalıdır. • Hasta ayakta duş almalıdır. Enfeksiyon kapmamak için küvete oturmamalıdır. Genel olarak hasta ilk günden duşa girebilmektedir. • Havuza, denize, jakuziye ve hamama girilmemelidir. Bu tür yerlere gitmeme süresini doktordan öğrenmek daha sağlıklıdır. • 4 hafta boyunca hasta cinsel ilişkiden kaçınmalıdır. • Son olarak tam iyileşme gerçekleşene kadar ağda veya epilasyon yapılmamalıdır.

  Labioplasti İçin Yaş Sınırı Nedir?

  Bir kadının vajina iç dudakları bir sebepten dolayı sarkmışsa bu kadın için sorundur. Ayrıca kadın kendini psikolojik olarak iyi hissetmeyecektir. Bu nedenle uzman doktorun uygun görmesi halinde vajina iç dudaklara cerrahi işlem yapılmaktadır. Labioplasti nedir sorusuna bu işlem için yaş sınırını açıklayarak devam edelim. Ameliyat olacak kadının 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Ayrıca kadının evli veya bekâr olması önemli değildir. Bunlara ek olarak kadının doğum yapmış veya yapmamış olması şart değildir. Sonuçta her yaştan erişkin kadın labioplasti ameliyatı olabilmektedir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki doktorumuz hasta mahremiyetine önem vermektedir. Ayrıca hasta haklarına özen göstermektedir. Bunun yanında hastanemizde gerekli teknolojik donanım mevcuttur. Yaşam kalitesini artırmak isteyen bayanlar doktorumuzdan randevu alarak kontrole gelebilmektedir.

  Labioplasti İşlemine İhtiyaç Duyulduğu Halde Yapılmazsa Ne Olur?

  • Kadınların genital bölgesinde tahriş ve hijyenik problemler • Vajinal enfeksiyonlar • Cinsel ilişkide ağrı ve zorlanma • Cinsel isteksizlik • Özgüven kaybı • İdrar yaparken idrarın farklı yöne yönelmesi • Stres • Bisiklet, at binme, yürüyüş ve yüzme gibi aktivitelerde rahatsızlık hissi Kadın dış genital organları farklı görünümlerde olmaktadır. Ayrıca labioplasti nedir konusu kapsamında bu konuda net bir şekilde normal veya anormal tanımı yapamamaktayız. Bu konuda normal bir tanım olmayınca kadının dış genital bölgesiyle ilgili rahatsızlığı makul karşılanmaktadır. Hatta bir kadının dış genital bölgesi görünümüyle ilgili sadece rahatsız olması operasyon için yeterli sebep olmaktadır. Çünkü kadının bu hoşnutsuzluğu cinsel isteksizliğe ve özgüven kaybına neden olmaktadır. Bu tür psikolojik sorunların önüne geçmek için estetik operasyon uygulanabilmektedir. Bu bölgedeki şişkinlik görünümü kadınların tayt gibi sıkı kıyafet giyememelerine neden olmaktadır. Bunun yanında kadınlar şişkinlik nedeniyle otururken veya yürürken rahatsızlık hisseder. Hatta at binme veya bisiklet binme gibi aktivitelerini rahat yerine getiremezler. Vajina iç dudak veya dış dudaktaki sorunlar cinsel ilişkide zorlanmaya neden olur. Ayrıca labioplasti nedir konusu kapsamında şunu belirtelim. İlişki sırasında dudaklar vajen içine doğru gerildiği için kadınlar ağrı hisseder. Üstelik kadınlar görünümden dolayı çok rahatsız olurlar. Böylece kadınlar cinsel haz da alamadıkları için cinsel ilişkiden kaçınmaya başlar. Bu arada vajinal dudaklar asimetrik ise idrar yaparken bacaklar ıslanabilmektedir. İşte bu gibi nedenlerden dolayı vajinal dudaklara estetik işlem yapmak gerekli olmaktadır.

  Vajina Beyazlatma

  • Klitoroplasti ( Klitoral hudoplasti): Uzman doktor klitoris çevresindeki fazla dokuları cerrahi işlemle alır. Bunun sebebi kozmetik nedenler ya da cinsel hazla ilgili problemler olmaktadır. Üstelik uzman doktor bu işlemi labioplasti işlemiyle birlikte yapar. • Vajinoplasti: Daha çok normal doğum yapan kadınlara yaptığımız bir cerrahi işlemdir. Bunun yanında ileri yaştaki kadınlara yaptığımız bir uygulamadır. Bu operasyon vajinanın geniş, bol, gevşek ve açık olması nedeniyle uygulanmaktadır. Uzman doktorumuz vajinoplasti işlemini vajinayı daraltıp sıklaştırmak için gerçekleştirir. • Perineoplasti: Vajen girişi ile anüs arasındaki bölgeye perine diyoruz. Bu bölgeye doktorumuz düzeltici operasyonlar yapmaktadır. Labioplasti nedir konusu kapsamında şunu belirtelim. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki kadın hastalıkları ve doğum uzmanımız doğum yırtıkları ve kesilerin düzeltilmesi için perineoplasti yapmaktadır. • Bunlara ek olarak doktorumuz vajinal büyük dudaklara PRP yapmaktadır. Bunun yanında büyük dudaklara dolgu uygulanmaktadır. Doktorumuz lazer ile vajina sıkılaştırma işlemi gerçekleştirmektedir.

  Labioplasti Nedir? Diğer Genital Estetik Operasyonlar Nelerdir?

  Uzman doktor vajina beyazlatmayı, labium majör üzerine yapar. Ayrıca doktor bu bölgedeki çeşitli sebepler yüzünden pigmente olmuş ve koyulaşmış derinin beyazlatılmasını sağlar. Aslında bu işleme vajina beyazlatma demek yanlış bir kullanımdır. Vajina, başlangıç bölümünden servikse kadar olan genital kanaldır ve dışarıdan gözükmez. Vajina beyazlatma işlemi altında beyazlatılan dudak bölümleri aslında vulva bölümünde yer alır. Labioplasti nedir konusu kapsamında şunu belirtelim. Vajina beyazlatma işlemi aslında cerrahi bir işlem değildir. Üstelik herhangi bir ameliyat yapılmasını gerektirmez. Kimi durumlarda özel kremler ve deri üstü uygulamaları ile vajina beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Diğer bir yandan özel lazerler ile de vajina beyazlatma işlemi uygulanmaktadır. Ayrıca oldukça hızlı sonuçlar alınmaktadır. Herhangi bir ağrının hissedilmediği bu uygulamalarda bir anestezi uygulamaya gerek yoktur. Kişiler ortalama bir saat sonra klinikten çıkarak günlük hayatlarına rahatça devam ederler.

  Labioplasti Sonrası His Kaybı Olur Mu?

  Profesyonel bir kadın ve doğum uzmanının yapacağı genital estetik operasyonları his kaybına neden olmaz. Üstelik klitoris etrafındaki fazla dokuyu almak hastanın cinsel fonksiyonlarında iyileşmeye neden olmaktadır. Bunun yanında operasyon sonrası iç dudak sarkması kalmadığı için cinsel ilişki ağrısı ve zorluğu ortadan kalkmaktadır. Hatta hasta genital estetik ile görünümdeki düzelmeden dolayı psikolojik olarak rahatlar. Saydığımız tüm bu faktörler hastanın cinsel ilişki sırasında hazzını artırır. Sonuç olarak labioplasti nedir derseniz kadında cinsel yaşantıda belirgin düzelme sağlayan bir operasyondur, diyebiliriz.

  Hizmetlerimiz

  Genital2
  Vajina Estetiği Nedir?

  Vajinal estetik operasyonlarında genelde estetik olarak değil, işlevsel olarak bir yenileme sağlamak hedefleniyor.

  Kadin4
  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan estetik işlemlerin başında geliyor. Önceleri bu işlemi sadece ünlü kişiler yaptırıyordu.

  Miyom
  Miyom Nedir?

  Miyom ameliyatları kitlenin büyüklüğüne ve tercih edilen ameliyat yöntemine göre değişik sürelerde gerçekleşmektedir.

  Kadin1
  Genital Estetik

  Genital estetik operasyonları görece kısa sürer. Başka bir deyişle bu estetik işlemler 1 veya 2 saat sürmektedir.

  Ebr_zdmr@ebr_zdmr
  Read More
  Sizi çok seviyorum sevtap hocam. Kızımın doğumunda yanımda siz vardınız hiç değişmemişsiniz. Sizi görmek çok güzel
  Safiye Saydemir@safiye_saydemir
  Read More
  Sevtap hocam kızımın doktoru Allah razı olsun sizden sizin sayenizde çok iyi şimdi 13 yaşında
  Elçin Berrin@elcin_berrin
  Read More
  Sevtap hocam can doktorum gerçekten hekim gerçekten çok başarılı hocam
  Previous
  Next
  Op. Dr. Sevtap alkan​

  Op. Dr. Sevtap ALKAN​

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

  Kadin4

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan estetik işlemlerin başında geliyor. Önceleri bu işlemi sadece ünlü kişiler yaptırıyordu.

  Devamı »
  Miyom

  Miyom Nedir?

  Miyom ameliyatları kitlenin büyüklüğüne ve tercih edilen ameliyat yöntemine göre değişik sürelerde gerçekleşmektedir.

  Devamı »
  Kadin1

  Genital Estetik

  Genital estetik operasyonları görece kısa sürer. Başka bir deyişle bu estetik işlemler 1 veya 2 saat sürmektedir.

  Devamı »