NEWS This is the latest News !

Ozon terapinin birçok biyolojik yararları olduğu gibi vücuttaki hücreleri de yeniler. Özellikle ozon ile ağrı tedavisi hastalarda geçmeyen ağrılar için umut olmaktadır. Dünyada birçok ülkede uygulanan bu tedavi yönteminin hemen hemen yan etkileri yoktur. Güvenli bir yöntem olan ozon terapisinin etkinliği kanıtlanmıştır.

Uzman doktor, ozon terapisini ağrılı dokulara uygulayarak, ağrının oluşmasına etki eden farklı enflamasyon maddelerinin meydana gelmesini azaltmaktadır. Böylece hastalarda ağrı hissi azalmaktadır.

Eğer ağrılarınız varsa, ağrılarınızdan kurtulmak için Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizi arayarak, ozon terapisi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ozon tedavisi fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda ‘Ozon tedavisi hangi ağrılara iyi gelir?’ sorusunu cevaplayalım.

Ağrı Tedavisinde Ozon Terapi

Ağrı hissi hepimizi rahatsız eden bir duygudur. Ayrıca ağrının nedeni ne olursa olsun tedavi etmek gerekir. Bildiğiniz gibi hepimiz ağrılarımızı dindirmek için öncelikli olarak ağrı kesiciler kullanırız. Fakat ağrı kesicileri sürekli kullanmak ülser, kanama, böbreklerde, karaciğerde ve kalpte sıkıntılara neden olmaktadır. Bu nedenle ağrılarımızı dindirmek için daha doğal tedavilere yönelmemiz mantıklı olacaktır.

Ozon ile ağrı tedavisi bilimsel araştırmalara konu olmuş ve olumlu sonuçların elde edildiği bir konudur. Bu konuyu detaylandırmadan önce ağrı duygusunun ne olduğunu açıklayalım. Ağrı, vücudumuzun herhangi bir yerinden kaynaklanan gerçek veya olası bir doku hasarı ile birlikte nükseden bir durumdur. Ayrıca ağrı geçmişteki deneyimlerimiz ile ilgili duyusal olarak rahatsızlık veren bir duyudur. Kısacası ağrı duyusu kişisel olup, kronik ve akut olarak iki temelde incelenir.

Geçici olan anlık ağrılar akut ağrı sınıfına girer. Örneğin, düşme, çizilme, kesilme, çarpma sonucu hissettiğimiz acı hissi akut ağrılardır. Fakat üç ya da altı aydan fazla süren ağrılar geçmeyen yani kronik ağrıdır. Hatta kronik ağrılar nedeniyle uyku düzeni bozulabilir, psikolojik bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Ozon Terapisi Hangi Ağrılara İyi Gelir?

Ozon ile ağrı tedavisi seçeneğini değerlendirirseniz aşağıdaki ağrılara iyi geldiğini bilmenizde fayda vardır:

·         Kas ve eklemlerden kaynaklı ağrılar

·         Bel ve boyun fıtığından kaynaklı ağrılar

·         Şeker hastalarında görülen ağrılar

·         Baş ağrıları

·         Kan hastalıklarından kaynaklı ağrılar

·         Damar rahatsızlıklarına bağlı ağrılar

·         Kronik yorgunluk

·         Bazı hastalıkların tedavilerinden dolayı oluşan ağrılar

·         Kireçlenme ve romatizma ağrıları

·         Strese bağlı ağrılar

·         Kronik enflamatuvar ve dejenaratif rahatsızlıklara bağlı ağrılar

Nöropatik Ağrı

Bu tür ağrılara metabolik bozukluklar, sigaraya bağlı damar hastalıkları, çeşitli travmalar, beslenme düzensizlikleri, kanser ilaçları, ağır metaller gibi faktörler neden olur. Nöropatik ağrılar genel olarak yanma, iğneleme, elektrik çarpması şeklinde hissedilir. Ozon ile ağrı tedavisi seçeneği ile bu ağrıların azalmasını sağlamak mümkündür.

Fibromyalji (FMS)

Özellikle yoğun olarak bayanlarda görülen bu rahatsızlık sırt bölgesinde ağrı, kas ağrıları, uyku bozukluğu ve kronik yorgunluk olarak semptom gösterir. Ayrıca her yaş grubu kadın ve erkeklerde görüldüğü unutulmamalıdır.

FMS rahatsızlığının nedeni dokulara yeterince oksijen gitmemesidir. Böylece hastalar sürekli olarak şiddetli sırt, boyun, ense ağrılarından ve kas gerilmelerinden şikâyet ederler. Fibromyaljinin tedavisi zor olup, hastalar çeşitli tedavi seçeneklerini değerlendirseler bile ağrılardan kurtulamamaktadır.

Oysa ozon terapisi FMS hastalarını rahatlatacaktır. Kendilerini yorgun hisseden hastalar, ozon ile ağrı tedavisi sonucunda kendilerini dinamik ve enerjik hisseder. Doktor damardan verdiği tedavi ile hastaların ağrılarını sistematik olarak azaltır.

Ayrıca hassas kas noktalarına yaptığı enjeksiyon ile o bölgeye yeterince kan gitmeye başlar. Yani kas tutulmaları açılan hasta, hareket kısıtlılığından kurtulur. Üstelik ozon terapi dokularda ve kanda detoks etkisi yaparak hastaların kendilerini iyi hissetmesini sağlar.

Bel ve Boyun Ağrıları

Kişinin bel ve boynunda fıtık nedeniyle ağrı varsa, ozon terapiyle tedavi etmek mümkündür. Çünkü ozon bu bölgelerdeki sinirler üzerinde analjezik etki yaparak ağrıyı azaltır. Hatta bel ve boyundaki doku hasarı tedavi olacağı için ağrı yok olur. Yani ozon, bel ve boyun fıtığınız için güvenli tedavi seçeneğidir.

Sonuç olarak ozon terapisinin yan etkileri yoktur. Özellikle yaşlı hastaların eklem ağrıları için faydalı bir yöntemdir. Oksidatif stres nedeniyle oluşan hastalıkların ağrılarını dindirmekte katkı sağlar. Kısacası ozon ile ağrı tedavisi insan vücudu için uyumlu ve etkili bir seçenektir.

Hizmetlerimiz

2
Ozon ile Ağrı Tedavisi

Ozon tedavisi saç köklerini kuvvetlendirir. Saç dökülmesini engeller. Enfeksiyon hastalıklarına karşı etkili bir yöntemdir.

1
GETAT ve Ozon Terapisi

Ozon tedavisi saç köklerini kuvvetlendirir. Saç dökülmesini engeller. Enfeksiyon hastalıklarına karşı etkili bir yöntemdir.

Img-4294
Ozon Terapi

Son teknolojik cihazlarımızla birçok hastalığın teşhisini uzman doktorumuz yapmaktadır

Dr. Ethem AKKOL

Ozon Terapi