NEWS This is the latest News !

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? Nasıl Yapılır?​

  Kişilerin yaşlılık karşıtı işlemler arasında en sık tercih ettiği yüz germe işlemleri çok popülerdir. Dış dünya ile iletişim kurarken yüzümüz önemli bir araçtır. Bu nedenle bu bölgede meydana gelen değişiklikler önemlidir. Çünkü ruh sağlığımızı ve özgüvenimizi ciddi oranda etkiler.

   Yüz için gerdirme işlemleri ve yüz için gerdirme ameliyatları ise kişilerin daha sağlıklı, canlı, genç ve doğal bir yüz yapısına sahip olmalarını sağlıyor. Gelişen estetik ve rekonstrüktif cerrahi imkânları ile birlikte yüzde hiçbir iz kalmadan yüz için germe ameliyatları yapılır. Böylece kişiler tatmin edici sonuçlar alır. Ayrıca kişilerin özgüveni kısa bir süre içerisinde yerine gelmektedir.

  Medikal Estetik Uygulamalar

  Genel olarak, medikal estetik uygulamalar arasında yer alan yüz gerdirmeyi hastalar estetik kaygılarla yaptırır. Ancak bazen bu işlem tıbbi gereklilik nedeniyle de yapılır. Ayrıca bu operasyonu günümüzde sadece kadınlar yaptırmamaktadır. Erkeklerde yüz germe işlemini özellikle belirli bir yaştan sonra istemektedir. Böylece yüzlerindeki deri gevşemeleri ve sarkmalarını toparlarlar.

  Aslında bu operasyon için uzmanlar yaş sınırlaması getirmez. Çünkü kişinin yüzünü yaşlanmış hissetmesi ve doktora danışması sonucunda gerekli tetkikler yapılır. Doktorun muayeneden sonra hastanın yüzünün dinamikliğini kaybettiğini tespit etmesi yeterlidir.

  Ayrıca obezite cerrahisi sonrasında hastalar ciddi kilolar verir. Bunun sonucunda hastanın cildinde sarkmalar görülür. Zayıflamış olan kişi yüzündeki sarkmaları yüz gerdirme teknikleri ile giderebilir.

  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatlı ve ameliyatsız bir şekilde yüz için gerdirme işlemleri yapılmaktadır. Hatta çeşitli merkezlerde satılan yüz için germe bantları ile de gün içerisinde geçici bir çözüm bulabilirsiniz. Fakat bir uzman yardımıyla yapılan işlemler tabii ki de çok daha kalıcı ve etkili olduğu için daha uzun soluklu bir çözüm yoludur. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi sizlere etkili ve uzun soluklu yüz germe işlemlerini ameliyatsız yapar.

  Yüzde belirli bölgelere yapılan çeşitli cerrahi müdahalelerin yanı sıra ameliyatsız yüz gerdirme uygulamasını kullanmak da mümkün.

  ·         Kişilerin yüzünde belirli bölgelere uygulanan botoks yöntemleri de bunun en başında geliyor.

  ·         Aynı zamanda dolgu ve lazer uygulamaları ile de yüz için germe işlemleri gerçekleştirilir.

  Ameliyatsız yüz için germe işlemi, ameliyata göre çok daha kısa süreli etki gösterir. Fakat kombine tedaviler ile inanılmaz sonuçların alındığını söylemek mümkün. Burada önemli olan ameliyat olmasa bile bu işlemleri de mutlaka güvenilir merkezlerde yaptırmanızdır. İşlemi yapan kişinin uzman doktor olması önemlidir.

   Aksi takdirde yüzünüzde yer alan sinir gibi önemli dokular zarar görür.  Görünüşünüzden ziyade yüzünüzdeki fonksiyonlarınızı kaybedebilirsiniz. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki uzman doktorumuz yüz gerdirme işlemini yüzünüze zarar vermeden etkili şekilde yapar.

  Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri

  Öncelikle ameliyatsız gerdirme işlemleri dediğimizde aklınıza hemen bantlar gelmesin. Aslında hastaya çok fazla müdahale edilmeden yapılan başka yöntemler de vardır. Bunlar iple yüz gerdirme, botoks, lazer, hücresel tedavi ve dolgu seçenekleridir. Bu seçeneklerden birini tercih ettiğinizde dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıdaki gibidir:

  ·         Özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta işlemi yapan doktorun profesyonel ve tecrübeli olmasıdır. Ayrıca hijyenik bir ortamda gerdirme işlemini yapması çok önemlidir.

  ·         Başka bir deyişle ameliyatsız yüz germe fiyatları konusunda uygun teklif veren doktorlar bulunuyor. Bu doktorları tercih ederek kaliteli hizmet alabilirsiniz. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi bu konuda profesyonel standartlarda çalışmaktadır.

  ·         Hijyenik şartlarda yapılmayan işlemler enfeksiyon ve alerji gibi sorunlar yaşamanıza neden olur. Buna bağlı olarak telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  ·         Botoks, hücresel tedavi ve lazer gibi işlemlerin kalıcı sonuçlar sunmadığını unutmamalısınız. Bu tür işlemlerin 6 ay veya 1 yıl gibi etkisi vardır.

  ·         Ameliyatsız yüz gerdirme yaptıranlar belli bir süreden sonra tekrar işlem yaptırabilirler.

  İple Yüz Gerdirme

  Zamanla yüzünüzde sarkmalar meydana geldiyse bunu tedavi etmek için iple yüz gerdirme işlemi tercih edebilirsiniz. Aslında yüzünüzde oluşabilecek sarkmaları önlemek için bu tekniği seçebilirsiniz. Bu işlemde uzman doktor, özel olarak üretilmiş iplerle doku askılama yapar.

  Ayrıca ipler eriyebilir veya kalıcı olabilmektedir. Cilt altında yerleştirilen bu ipler yüzün veya boynun sarkma tedavisinde iyi sonuçlar verir. Kalıcı iple yüz germe 5 yıl etkinlik gösterebilir. Geçici olan ipler ise 1 veya 1,5 yıl etkili olur. Bu tekniği sorun olarak gördüğünüz şu noktalar için tercih edebilirsiniz:

  ·         Yanaklarınızdaki ve çene kenarlarındaki sarkmaları için tercih edebilirsiniz.

  ·         Ağız kenarında oluşan derin çizgiler için bu işlem yapılabilir.

  ·         Boynunuzda yelelenme varsa bu işlemi tercih edebilirsiniz.

  İple Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

  Bu işlemde uzman doktor lokal anestezi uygular. Doktor ince iğneler ile cildin alt kısmına geçiş yapar. Ardından ipleri boylu boyunca yerleştirir. En son uzman doktor ipleri yukarı çekerek cildinizi toparlar. Kısacası cildiniz altında kısa sürede yerleştirilen iplikler cildinizi daha genç gösterir. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizde profesyonel ve deneyimli uzman doktorumuz iple yüz germe işlemini başarılı ve etkili şekilde yapmaktadır.

  İple Yüz Germe Avantajları Nelerdir?

  Geleneksel estetik cerrahi yöntemi bazı riskler taşıyabilir. Özellikle cerrahi müdahalelerde doğal görünümden uzaklaşma olasılığı da bazı kişileri bu işlemlerden uzaklaştırmaktadır. Bu nedenle çoğu kişi uzun süredir ameliyatsız germe tekniklerini tercih etmektedir. İple yüz germe ameliyatı avantajları aşağıdaki gibidir:

  ·         Cerrahi bir işlem olmadığı için hastalar en az şekilde acı duyar.

  ·         Ayrıca anesteziye bağlı komplikasyonlar gelişmez.

  ·         Vakti olmayan kişiler için ideal bir çözümdür. Çünkü bu kişiler işlemden hemen sonra günlük hayatlarına devam eder.

  ·         İple yüz gerdirme hastanın yüzüne hemen etki eden bir işlemdir.

  ·         Bu işlem düzeltilebilir ve geri döndürülebilir bir uygulamadır.

  Yüz Gerdirme Bandı Etkili mi?

  Yüzünüzün daha genç gözükmesi için tek çare ameliyat değildir. Yüz gerdirme için bant kullanabilirsiniz. Kozmetik mağazalarından ya da alışveriş sitelerinden satın alabileceğiniz ürünlerdir. Günümüzde yüzlerindeki yaşlanma belirtilerini azaltmak isteyenler bu ürünü sıklıkla tercih etmektedir.

  Öncelikle bu bantların geçici çözüm olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca bu ürünlerin standartlarının tartışmalı olduğunu unutmayın.

  Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Profesyonel cerrahi uzmanları yüz için gerdirme ameliyatı yapar. Bu ameliyatta cerrahlar yalnızca derinin bir kısmını keserek daha gergin durmasını sağlamaz. Aksine derinin altındaki kas ve sinir tabakaları, bağ dokusu ve önemli salgı organları da yer değiştirir.

  Gençlik döneminde bu dokular nerede yer alıyorsa cerrahlar oralara tekrar yerleştirir. Başka bir deyişle adeta yüzün iskeletini baştan oluştururlar. Bu işlem sırasında ise sarkmış tüm dokular gibi sarkmış deriyi de tedavi ederler. Böylece kişiler daha genç bir görünüme sahip olurlar.

  Cerrahlar, ameliyat sırasında kişilerin saçlı derisine kesiler yaparlar. Böylece ameliyat sonrasında herhangi bir yara izi görünmesi söz konusu değildir.

  Yüz Germe Ameliyat Süreci Nasıldır?

  Yüz için germe ameliyat süreci, kişilerde büyük bir baskı ve gerginlik yaratabiliyor. Fakat yüz için gerdirme ameliyatı uzman ellerde yapıldığında oldukça minimal semptomlar ile atlatılabiliyor. Ve iyi sonuçlar elde edilebiliyor.

  Bu yüzden ameliyatınızı tecrübeli bir uzman eşliğinde yaptırdığınızdan mutlaka emin olmalısınız. Güvenmediğiniz herhangi bir kuruma yüz için germe ameliyatı için başvurmamalısınız.

  Yakın bir tarihe kadar hastalarda yüz gerdirme ameliyatı sonrası yüzün moraracağı ve çok şişeceğiyle ilgili endişeler fazlaydı. Bu nedenle hastalar uzun süre sosyal hayatlarını sekteye uğratacaklarını düşünüyorlardı.

  Fakat günümüzde hastaların bu tür endişeleri taşımasına gerek kalmadı. Çünkü plastik cerrahi alanında cerrahi teknikler, teknoloji inanılmaz şekilde gelişti. Böylece operasyon sırasında dokulara zarar en aza indirildi. Üstelik hastaların iyileşme süreci dikkat çekici şekilde hızlanmıştır.

  Yüz Gerdirme Operasyonu Sonrasındaki Aşamalar

  ·         Yüz germe ameliyatı sonrasında mevcut olan şişlikler, ek tedaviler ile 3 gün sonra gerilemeye başlar.

  ·         Yaklaşık bir hafta sonra ise dikkatli olmak şartıyla günlük yaşantıya dönebilirsiniz.

  ·         Yüz gerdirme ameliyatından sonra tam sonuç alabilmek ve yüzünüzün doğal haline kavuşması için 1,5 veya 2 ay bekleyebilirsiniz.

  ·         Sonraki senelerde, yüz için germe ameliyatınız sayesinde daha iyi bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

  Hastaların bu tür ameliyat sonrası endişelerinden biri de şudur: Bazı hastalar yüzün alacağı yeni halin eski halinden çok farklı olacağı kaygısını taşımaktadır.

  ·         Hasta çevresi tarafından tanınıp tanınmama konusunda endişe yaşayabilir.

  ·         Kimlik ve ehliyet gibi önemli belgelerdeki fotoğraflarında ayırt edilip edilemeyeceğiyle ilgili kaygı yaşayabilir.

  Öncelikle bu tür endişelerin yersiz olduğunu söyleyelim. Çünkü yüz ifadesinin esasını kemik yapısı oluşturur. Başka bir deyişle yüz gerdirme operasyonlarında kemik yapısına müdahale etmiyoruz. Sadece deriye yaptığımız müdahaleler vardır. Böylece hastanın daha genç ve canlı görünüm kazanmasını sağlıyoruz.

  Yüz Gerdirme İşleminde Kalıcılık Süresi

  Doğru bir teknik ve planlama ile yapılan gerdirme ameliyatının hastanın yüzünde uzun süre etkili olacağını söyleyelim. Özellikle cerrahın profesyonel ve tecrübeli olması bu ameliyatta çok önemlidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yüz gerdirme ameliyatının kalıcılığı diğer yöntemlere göre daha uzundur.

  Operasyonun kalıcılığında etkili diğer bir unsur ise hastanın yaşam koşullarıdır. Başka bir deyişle aşağıda sıralayacağımız hususlara ameliyat sonrası dikkat etmenizi öneriyoruz:

  ·         Aşırı alkol ve sigara içmemelisiniz.

  ·         Stresli bir yaşam sizi olumsuz etkiler.

  ·         Uykusuzluk, yetersiz ve sorunlu beslenme alışkanlıklarını bırakmalısınız.

  ·         Spor ve egzersiz yapmanız çok önemlidir.

  ·         Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak için önlem almanız gerekir.

  ·         Bu ameliyatı yaptırdıktan sonra kişisel bakımı ihmal etmemelisiniz.

  ·         Doktorunuzun kontrolünde botoks, lazer ve dolgu gibi işlemler yaptırabilirsiniz.

  Yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat etmeniz koşuluyla yüz gerdirme ameliyatınızın kalıcılığı olduğunca uzayacaktır.

  Yüz Germe Fiyatı

  Yüz için germe ameliyatı ve yüz gerdirme fiyatları, işlemi yaptırdığınız merkeze göre değişiklik gösterir. Özellikle doktorunuzun yaptığı detaylı muayene sonrasında belirlenen işlemlerin karmaşıklığına göre farklı fiyatlar söz konusu olur.

  Sizler de çevrenizde güvendiğiniz ve tecrübeli olduğunu bildiğiniz bir uzmana muayene yaptırmaya giderek yüz germe fiyatı hakkında bilgi alın. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi uygun fiyata en etkili şekilde bu işlemi yapar. Özellikle yüz gibi önemli bölgelerde doktorunuza güvenmek her zaman birinci önceliğiniz olmalı. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ve olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalırsınız.

  Sonuç olarak artık yüz gerdirme ameliyatları herkes tarafından tercih edilir, olmuştur. Özellikle kişiler ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerini daha çok tercih etmektedir. Bunun başlıca nedeni kişilerin etkili ve memnun olacakları sonuçları almalarıdır. Ayrıca ameliyatsız yüz germe fiyatları bütçeye uygundur.

  Yaşlanma karşıtı işlemleri Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizde profesyonelce ve hijyenik ortamda yapmaktayız. Hastanın yaşı, cilt tipi, ihtiyaç ve beklentilerine dikkat etmekteyiz.

  Hizmetlerimiz

  yüzgerme
  Yüz Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

  Kişilerin yaşlılık karşıtı işlemler arasında en sık tercih ettiği yüz germe işlemleri çok popülerdir. Dış dünya ile iletişim kurarken yüzümüz önemli bir araçtır.

  liplift1
  Lip Lift(Dudak Kaldırma) Nedir?

  Estetik cerrahi dünyasında sıklaşan ve gittikçe popülerleşen dudak kaldırma işlemine lip lift denir. Bu işlemde, burun ile dudak arasındaki mesafe kısaltılır.

  dolgu1
  Dolgu Estetiği Nedir?

  Dolgu estetiği yaptırırken dolgu enjektörünün ambalajından yeni çıkarıldığını görmenizde önemli fayda vardır.

  botoks1
  Botoks Nedir?

  Laboratuvar koşullarında elde edilen ve yeterince seyreltilen botoks toksini, belirli oranda vücudumuza yarar sağlayabilir.

  saltuk
  Dr. Saltuk KENDİR