NEWS This is the latest News !

Genital estetik son yıllarda önemli bir popülerlik kazanmıştır. Ancak hala birçok kişi bu konuda yeterli bilgiye sahip değildir. Genital estetik, genital bölgede yaşanan görünüş problemlerinin çözümüne yönelik yapılan müdahalelerdir. Genellikle kadınlar ve erkeklerin cinsel hayatlarını olumsuz etkileyen sorunların giderilmesinde kullanılır.

 

Kadınlarda vajina estetiği olarak da bilinen genital estetik, doğum sonrası vajinada oluşan deformasyonları, vajina darlığı, vajina sarkması, dudak sarkması gibi problemleri çözmek için yapılır. Bu problemler kadınlarda özgüven kaybına neden olabilir ve cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir.

 

Kadınlarda Sıklıkla Yapılan Genital Estetik İşlemleri

Vajina Estetiği

Labia Estetiği

Klitoral Estetik

 

Genital estetik operasyonlarının temel amacı, estetik bir görünüme kavuşmak değil, vücutta oluşan deformasyonları gidermek ve cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunları çözmektir.

 

Her ne kadar genital estetik son yıllarda popüler olsa da operasyon yaptırmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak gerekmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci de oldukça önemlidir. Bu süreçte doktorun verdiği talimatlara uymak ve doğru bakımı yapmak başarılı bir sonuç almak açısından oldukça önemlidir.

 

  Genital Estetik Ameliyatı Nedir?

  Genital bölgeye yapılan estetik ve cerrahi işlemlerini kapsayan genital estetik ameliyatı bir üst terimdir. Ayrıca genital bölge için estetik türleri, estetik işlemin hangi bölgeye yapıldığına göre değişiklik gösterir. Vajina içine veya vajinanın dış bölümüne yapılan uygulamalar vardır. Ayrıca klitoris bölgesine yapılan farklı estetik uygulamaları bulunuyor.

   

  Genital estetik operasyonları kişinin isteğine göre de değişiklik gösterir. Böylece kişiler genital bölge estetiği ile istedikleri görünüme kavuşurlar. Sonuç olarak operasyon sonrası kişiler daha özgüvenli ve mutlu hissederler.

   

  Genital bölge için estetik yaptırmayı düşünüyor fakat işlemlerin detaylarını ve türlerini bilmiyorsanız, endişe etmenize gerek yok. Bu yazımızda, bu estetik türüne ait pek çok detaylı bilgi verdik. Böylece sizler için hangi işlemin uygun olduğunu seçmenizi sağlayacağız. İsterseniz genital estetik ameliyatı türlerine genel bir bakış atalım. Ayrıca Yaman Cerrahi Tıp Merkezinin bu alandaki kaliteli hizmetlerinden bahsedelim.

   

  Genital Estetik Ameliyatı Neleri Kapsar?

   

  Genital bölge için estetik, genital bölgeye yapılan tüm cerrahi ve özel işlemleri kapsayan bir adlandırmadır. Genital bölgede pek çok farklı anatomik yapı bulunduğu için bu bölgelere yapılan işlemler de farklı adlar alırlar. Genital estetik uygulamalarında kimi işlem cerrahi müdahaleleri gerektirir. Bunun yanında cerrah, kimi işlemleri lazerle ve farklı destekleyici maddelerle yapar.

   

  Bu ameliyatlara bir örnek verelim. Klitoral hudoplasti işlemini cerrah labioplasti operasyonu ile birlikte yapar. Bu arada klitoris kısmı kadınlarda sinirsel uyarının en çok hissedildiği bölgeler arasındadır. Bu bölgeyi örten kılıf gibi yapının küçültülmesine klitoral hudoplasti diyoruz. Bu ameliyat sonrası kadınlar, cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılır. Kadınların daha sağlıklı cinsel hayatı olması sağlanır.

   

  Buna ek olarak, genital bölge labiumlar yani dudaklardan başlayarak servikse kadar uzanan geniş bir yapıdır. Yaman Cerrahi Tıp Merkezi cerrahı, bu bölgede yer alan labium majör, labium minör, klitoris, vajina ve pubik bölge estetiği ameliyatları işlemlerini yapar.

   

  Başka bir deyişle; Yaman Cerrahi Tıp Merkezi için genital estetik ameliyatı işlemleri aşağıdakileri kapsar:

   

  ·         Bu bölgedeki derilerin ameliyat ile alınması

  ·         Dudak bölgelerine dolgu eklenmesi

  ·         Beyazlatma işlemleri

  ·         Vajina daraltma ameliyatları

  ·         Ayrıca bölgedeki fonksiyonel değişikliklerin yapılması

  4

  Genital Estetik Fiyatları ve İşlemleri

   

  Günümüzde genital estetik fiyatları, kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genital estetik operasyonu fiyatları için iletişime geçebilirsiniz. Genital bölge estetiği kapsamı altında pek çok işlem yapılsa da genel olarak belli başlı estetik operasyonlar tercih ediliyor.

   

  ·         Örneğin labioplasti dediğimiz labium minuslara yapılan küçültme operasyonu, en çok tercih edilen operasyonlardan bir tanesi.

  ·         Diğer yandan labium majusa yapılan dolgu işlemleri de sıklıkla yönelinen ve iyi sonuçlar alınan alanlardan bir diğeridir.

  ·         Vajinaya yapılan işlemler de son yıllarda epeyce talep görmeye başladı. Özellikle genital estetik ameliyatı kapsamında lazerle vajina daraltma ameliyatı cerrahi işlem değildir. Ayrıca pek çok hastanın oldukça iyi sonuçlar aldığı operasyonlardan bir tanesi.

  ·         Bunun dışında radyo dalgaları kullanılarak yapılan veya mezoterapi basamaklarını içeren vajina estetiği ve bakımı işlemleri de oldukça yüksek talep görüyor. Bu sayede vajinanın fonksiyonları yenilenir. Ayrıca idrar kaçırma gibi önemli problemlerin önüne geçilir.

  ·         Kızlık zarı dikimi(Hymenoplasti) operasyonunda hastanın yırtılan kızlık zarına işlem yapılır.

  ·         Aynı zamanda kişiler istedikleri uygulamaları söyleyerek Yaman Cerrahi Tıp Merkezi doktorlarını yönlendirir. Üstelik kişiye özel tedaviler hazırlanarak memnuniyet oranları daha yükseğe çekilmektedir. 

   

  Genital Estetikte İyileşme Süreci Nasıldır?

   

  Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var. Genital estetik operasyonları görece kısa sürer. Başka bir deyişle bu estetik işlemler 1 veya 2 saat sürmektedir. Ayrıca işlem sonrası hasta aynı gün hastaneden taburcu olur.

   

  Genital estetikte hangi bölge işlem gördüyse o kısımda ağrı, kızarıklık, şişlik ve hassasiyet normaldir. Bu tür şikâyetler için cerrahınız sizlere ağrı kesici ilaçlar reçete edecektir. Bu arada iyileşme süreci hastadan hastaya farklılık gösterir. Çünkü bu süreçte hastanın sağlık durumu ve hastaya uygulanan operasyon gibi farklı faktörler etkili olur.

   

  Fakat genel olarak ikinci haftadan itibaren iyileşmeye başlarsınız. Genital estetik ameliyatı iyileşme sürecinin tamamlanması ortalama altı haftayı bulur.

  Genital Estetik Sonrası İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   

  Sizler için genital estetik sonrasında iyileşme sürecine yönelik değinmek de isteriz.

   

  ·         Ameliyat bölgenizi temiz ve kuru tutmalısınız.

  ·         Diyelim ki dudak estetiği operasyonu sonrası enfeksiyon kapmamak için temizliğe önem vermelisiniz.

  ·         Bunun yanında genital bölgenizi tahriş etmemek için bol ve pamuklu iç çamaşırları kullanmalısınız.

  ·         Ameliyat sonrası minimum altı hafta cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.

  ·         Ayrıca 6 ile 12 hafta boyunca zor ve ağır egzersiz yapmamalısınız.

  ·         En önemli hususlardan biri de beslenmenize önem vermeniz. Böylece iyileşme süreciniz hızlı olur.

  ·         Vajinal kanal veya dış genital yayı gibi hangi tür ameliyat olursanız olun doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Ayrıca iyileşme sürecinde doktorunuza danışabilirsiniz.

  5

  Genital Estetik Ameliyatı Kimlere Yapılır?

   

  Vajinoplasti, labioplasti ve daha pek çok genital bölge estetiği türleri, her yaştan ve her kesimden kadına yapılabiliyor. Özel olarak hastalar genital bölgeye işlem yapılmasını talep ediyorlar. Ayrıca popülasyon bulunmasa da bazı fonksiyonel bozukluklara sahip hastalar, genital bölgeye estetik çözümleri ile oldukça iyi ilerlemeler kaydeder.

   

  Özel estetik cerrahi merkezlerinde veya kadın doğum kliniklerinde yapılan operasyonlar ile sizler de hayalini kurduğunuz genital estetik işlemlerini kolayca yaptırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, operasyonları mutlaka bir uzman doktor eşliğinde yaptırmanız olacaktır. Hem operasyon sonrası destek tedavisi hem de operasyonun iyi geçmesi için Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki işinin ehli bir uzmana kesinlikle ihtiyacınız olacağını düşünüyoruz.

   

  Uzmanınızı belirledikten sonra ihtiyaç duyduğunuz veya istediğiniz genital bölgeye estetik operasyonunu doktorunuz ile konuşabilirsiniz. Hemen harekete geçmek için bir tarih belirleyebilirsiniz. Operasyon hakkında merak ettiğiniz soruları uzmanınıza sorabilirsiniz.

   

  Ayrıca varsa ameliyat ve iyileşme süreci hakkında aklınıza takılan soru işaretlerini giderebilirsiniz. Acısız, ağrısız ve komplikasyonsuz genital estetik ameliyatı işlemi için sizler de Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizdeki uzman doktorları tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak sağlığınıza her şeyden daha çok değer vermenizi tavsiye ederiz. 

   

  Genital Estetik İstanbul

   

  İstanbul genital estetik ameliyatı için bizlere ulaşabilirsiniz. Genital estetik operasyonları, doğuştan veya sonradan genital bölgede olan şekil deformasyonları giderir. Özellikle bir kadında genital bölge bozuklukları özgüven eksikliğine neden olur. Ayrıca kadının cinsel ilişki sırasında sıkıntılar yaşamasına sebeptir. Bu durum zamanla ilişki sırasında anksiyete, cinsel isteksizlik ve akıntıya neden olur.

   

  Kısacası kadın hastalıkları kapsamında değerlendirilecek cinsel bölge sorunları gebelik sonrası da olmaktadır. Üstelik bazı kadın hastalarda dış anatomik yapı gelişmemiş olmaktadır. Ya da bu bölge az gelişmiştir. Bazı kadınların genital bölgesinde asimetrik yapı olabilmektedir. Kadınlar kendi vücudunu tanıdıkça bu sorunlar rahatsızlıklara yol açar.

   

  Bu noktada genital estetik işlemleri önem arz eder. Yaman Cerrahi Tıp Merkezimizde genital bölgesine cerrahi veya cerrahi olmayan işlemler yapmaktayız. Bu işlemler olumlu ve etkili sonuçlar verir. Böylece hastalarımız sosyal hayatlarında kendilerini iyi hisseder. Bunun yanında genital estetik ameliyatı hastalarımızın cinsel hayatında partnerine uyum sağlamasını hedefler.
   Kadin4

   Labioplasti Nedir?

   Labioplasti son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan estetik işlemlerin başında geliyor. Önceleri bu işlemi sadece ünlü kişiler yaptırıyordu.

   Devamı »
   Miyom

   Miyom Nedir?

   Miyom ameliyatları kitlenin büyüklüğüne ve tercih edilen ameliyat yöntemine göre değişik sürelerde gerçekleşmektedir.

   Devamı »
   Kadin1

   Genital Estetik

   Genital estetik operasyonları görece kısa sürer. Başka bir deyişle bu estetik işlemler 1 veya 2 saat sürmektedir.

   Devamı »