NEWS This is the latest News !

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bişektomi, sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle daha keskin bir yüz görünümüne sahip olmak isteyenler ve yüzündeki şişkinlikten yakınanlar yanak estetiği işlemini sıklıkla tercih ediyor. Elmacık kemiği ameliyatı olarak bilinen yanak estetiğinde aslında kemiklere hiçbir müdahale içermiyor. Yalnızca yanak estetiği ameliyatından sonra elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir. Bu nedenle halk arasında bu işleme elmacık kemiği ameliyatı da denir. Yanak estetiği sıklıkla yapılan Hollywood estetiği ile karıştırılır. Ayrıca yanak estetiği, diğer komplike işlemler gibi yanağın yapısının tamamen değiştirildiği müdahaleleri içermiyor. Sadece basit bir işlemle yağ keselerine müdahale edilen yağ estetiği ameliyatı kısa bir süre içerisinde sonlanıyor. Ve hastalar aynı gün içerisinde taburcu olur. Basit bir işlem gibi gözükse de yüzümüz oldukça hassas bir bölge olduğu için yapılan her müdahaleye dikkat etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilir ve dönüşü olmayan hasarlar alabiliriz. Bu yüzden bişektomi ameliyatı yaptırırken Yaman Cerrahi Tıp Merkezi profesyonel cerrahını seçin. Böylece doktor kaynaklı hataların önüne geçerek oldukça başarılı sonuçlar elde edersiniz.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Yanakta yağ estetiği ameliyatı, pek çok cerrahi branş tarafından gerçekleştirilebiliyor. Çene cerrahları, diş sağlığı uzmanları, genel cerrahlar, göğüs cerrahları, plastik cerrahi ve pek çok cerrahi bölüm bu estetik ameliyatı yapabiliyor. Yanak estetiği ameliyatı, yüzdeki bichat denilen yağ bezlerinin alınması işlemini kapsıyor. Bu yağ bezleri yüzdeki şişkin görüntüyü azaltarak elmacık kemiklerinin daha ön planda olmasını sağlıyor. Şişkinliği azalan ve elmacık kemikleri ön plana çıkan yüzler ise daha keskin hatlara sahip oluyor. Böylece kişilerin özgüveni yükselip hedeflediği görünüme sahip olur. Bişektomi aşağıdaki şekilde yapılır: • Doktorlar, yağ bezlerinin kaldırılacağı bölgeleri ameliyat öncesi muayene ile belirliyorlar. • Hastaya lokal anestezi yaparak, bu bölgelerden yağ bezlerini almak için yanağa küçük bir kesi atıyorlar. • Bu küçük kesi yardımıyla belirli yağ torbalarını çıkaran doktorlar, estetik dikişler kullanarak cerrahi insizyonu kapatıyorlar. • Bu insizyon oldukça kısa sürede yok olduğu ve iyileştiği için hastalarda herhangi bir estetik problem ortaya çıkmıyor. Böylece hastalar günlük yaşantılarına kolayca devam edebiliyorlar.

Bişektomi Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yanak estetiği ameliyatı öncesinde ve sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken önemli detaylar bulunuyor. Yüzümüz, sürekli olarak insanlar ile iletişime geçtiğimiz bir bölgedir ve görünüşümüzün önemli bir parçasını oluşturur. Bu yüzden bu bölgedeki işlemlerimize ve işlem sonrası tedbirlerimize çok daha fazla dikkat etmeliyiz. Ayrıca yanakta yağ estetiğinin başarılı sonuçlar vermesi için tedbiri asla elden bırakmamalıyız. Bişektomi ameliyatı öncesi dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir: • Ameliyat öncesinde mutlaka yüzünüzü temiz tutmalısınız. • Bir hafta boyunca makyaj malzemesi gibi kimyasal maddeler kullanmayı bırakmalısınız. • Ayrıca düzenli olarak yüzünüzü yıkamalıyız. • Alkol veya sigara içme alışkanlığınız varsa doktorunuzu mutlaka bilgilendirin. • Ayrıca doktorlarımız ile kesinlikle kullandığımız tüm ilaç bilgilerini paylaşmalısınız. Ameliyatta komplikasyonlara yol açacak ilaçların kullanımını kesinlikle bırakmalıyız. • Doktorunuz ile yapacağınız görüşme sonrasında onun tavsiyelerine harfi harfine uymalısınız. Böylece oldukça başarılı ve hedefe yönelik bir ameliyat geçirebilirsiniz.

Bişektomi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ameliyat sonrasında ise yine doktorunuzun yönergelerine dikkat etmelisiniz. Böylece beklenmeyen komplikasyonların ve enfeksiyonların önüne geçmiş olursunuz. • Bu aşamada yüzünüze sürekli olarak soğuk pres yapmalı ve şişliklerin önüne geçmelisiniz. • Ameliyat geçirdiğiniz bölgenin enfekte olmaması için yüzünüzü kesinlikle temiz tutmalısınız. • Yastık yüzlerinizi sürekli değiştirmeli ve ellerinizi gün içinde yüzünüze götürmemelisiniz. • Ameliyattan sonra belli bir süre ağır egzersizler yapmamalısınız. • Bitki çayı, alkol ve sigara kullanımına ara vermelisiniz. Kısacası ameliyat öncesi ve sonrası uzman doktorunuzun dediklerini yapmak çok önemlidir. Böylece herhangi bir risk ile karşılaşmazsınız. Ayrıca iyileşme döneminiz daha hızlı olur. Doktorunuz ameliyattan önce sizinle ilgili gerekli tüm bilgilere sahip olursa, size en uygun cerrahi girişimi uygulayacaktır. Cerrahi işlem öncesi kullandığınız bazı ilaçlara ara vermeniz gerekebilir. Ayrıca cerrah operasyon öncesi yüzünüzü muayene eder. Buna ek olarak ameliyatı planlamak için yüzünüzün fotoğraflarının çekimi gerçekleşir.

Bişektomi Avantajları Nelerdir?

Yanak estetiğinin avantajları aşağıdaki gibidir: • Bu estetik operasyon kısa sürer. Ayrıca iyileşme süreciniz hızlı olur. • Ameliyat sonrasında hastanede yatmaya gerek yoktur. • Lokal anestezi altında yapıldığı için mide bulantısı gibi yan etkiler görülmez. • Eğer tombul ve yuvarlak yüz hattına sahipseniz, yanakta yağ estetiği ile istediğiniz yüz hatlarını kısa sürede elde edersiniz. • Bu ameliyatta protez ve dolgu işlemleri olmadığı için pürüzsüz bir görünüm kazanırsınız. • Cerrah yanağınız içindeki yağ dokusunu çıkardığı için yüz hatlarınız eski haline dönmez. Ayrıca kilo almazsınız. • Uzman doktorunuz yüz üzerinde herhangi bir kesi yapmadığından estetik açıdan bir sorun yaşamazsınız.

Bişektomi Dezavantajları Nelerdir?

Yanak yağ estetiği ameliyatlarının kapsamında bu operasyonun dezavantajları ve oluşabilecek komplikasyonlardan bahsedelim: • Bu operasyon güvenli kabul edilen kolay bir işlemdir. Fakat her cerrahi işlemde olduğu gibi yanak yağ estetiği operasyonunda enfeksiyon ve kanama riski bulunur. • Eğer cerrah farklı miktarlarda yağ çıkarırsa, yanaklar arasında asimetrik görüntü oluşur. • Hematom oluşabilir. • Eğer doktor profesyonel değilse fasiyal sinir hasarları meydana gelebilir. • Hasta ağzını tam olarak açamayabilir. • Tükrük bezi hasarları veya deri altında su toplanması gibi sorunlar olabilir.

Hollywood Yanak Estetiği, Bişektomi Ameliyatı Mı?

Bu yazımızın konusu olan bişektomi ile Hollywood yanağı estetiği aynı operasyonlar değildir. Bu yüzden ikisi karıştırılmamalıdır. Hollywood yanak estetiğinden sonra hastaların yüz görünümleri değişir. Ancak bişektomi ameliyatında sadece hastanın yanak bölgesindeki yağlar alınır. Sonuç olarak bu tür bir operasyonda hastanın yüz görünümü çok farklı olmayacaktır. Bunlara ek olarak Hollywood yanağı estetiği daha komplike bir ameliyattır. Bu ameliyatta cerrahın aldığı yağ oranı daha fazladır. Ayrıca daha farklı yağ dokuları alınmaktadır. Hollywood yanağı estetiği kapsamında hastanın çene bölgesine ve elmacık kemiklerine müdahale edilir.

Bişektomi Zararları Var Mı?

Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi yanak estetiği operasyonlarında en önemli etkenlerden biri uzman doktordur. Şöyle ki cerrahın uygulayacağı teknikler kadar deneyimi son derece önemlidir. Hastanın yüz bölgesine nasıl müdahale edileceği tamamen doktorun tecrübesine bağlıdır. Ayrıca hastanın yüzüne nasıl şekil vereceği doktorun becerikli ellerine kalmıştır. Elmacık kemiklerinin altındaki yağ dokularının alınmasının bilinen bir zararı yoktur. Ancak operasyona bağlı gelişebilecek risk faktörleri olabilir. Bunun yanında yanaklardaki yağ torbacıkları sinirlere yakındır. Ameliyat sırasında sinirlere baskı yapılacaktır. Bu baskı sebebiyle hasta ağrı duyabilir. Bu ameliyatlarda enfeksiyon riskinden kaçınmak çok önemlidir.

Yanak Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Bu estetik operasyon her yaştan ve cinsiyetten kişiye uygulanabilir. Ancak ameliyat için cerrahlar alt yaş sınırını 25 olarak kabul etmektedir. Çünkü 25 yaşından önce kişinin yanak şekli ve yüz hatları değişim gösterebilmektedir. Genel olarak kişi 25 yaşını doldurunca yüz hatları oturmaktadır. Ve bu yaştan sonra belirgin değişimler olmamaktadır. Peki, kimler bişektomi yaptırabilir? Bu operasyon yanaklarındaki yağ miktarı fazla olan kişilere yapılabilir. Ayrıca tombul görünümlü ve yüz hatları belli olmayan kişiler bu ameliyat için doktoruna başvurabilir. Eğer kişi kalın yüz hatlarına sahipse yanak yağ estetiği yaptırması uygun olabilir. Bazı kişilerin yanakları yüz hatlarına ve vücut yapılarına uygun değildir. Bu kişiler yanak yağ estetiği ile keskin ve üçgen yüz hatlarına sahip olabilir. Aslında cerrahlar bu operasyon ile altın oranı hedefler. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi her cinsiyetten kişiler bu ameliyatı yaptırabilir. Fakat erkeklerin yanaklarında yağ dokusu kadınlara göre daha azdır. Bu nedenle erkeklerden daha az yağ dokusu çıkarılarak bu işlem yapılmaktadır.

Hangi Faktörler Bişektomi Cerrahisi İçin Uygun Aday Olduğumu Gösterir?

Bişektomi Fiyatları Ne Kadardır?

Yazımızın son bölümünde yanak estetiği işleminin çok popüler olduğunu söyleyelim. Hastanın elmacık kemiğinin altındaki yağ dokusunun çıkarılmasıyla yüze daha dikkat çekici bir görünüm kazandırılmaktadır. Yanak yağ estetiği operasyonunda herhangi bir komplikasyon yaşamamak için profesyonel bir doktorun seçilmesi çok önemlidir. Özellikle bu tür ameliyatlar konusunda bilgili ve becerikli bir doktor memnun kalacağınız sonuçlar elde etmenize neden olacaktır. Ayrıca ameliyatı olacağınız kliniğin hijyenik ve steril olması son derece önemlidir. Bişoktemi fiyatları cerrahın deneyimi, hastanın yüz yapısına, kullanılacak malzemeye ve ameliyatın yapıldığı merkeze göre değişiklik gösterebiliyor. Estetik işlemlerde pek çok kişi fiyata oldukça önem verse de kesinlikle doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Aksi takdirde beklemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilir, ameliyat yaptırdığınıza pişman olarak büyük zorluklar çekebilirsiniz. Bişektomi ameliyatı için Yaman Cerrahi Tıp Merkezini seçerek en iyi sonucu alın.

Hizmetlerimiz

Rinoplasti1
Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği yöntemi ile bu darlıklar açılabilir ve kişinin çok daha rahat bir hayata sahip olması hedeflenebilir.

Kbb
Op. Dr. Aydın MAMAK